Pokoje Gościnne
w Lądku-Zdroju

Pokoje 2, 3, 4 osobowe * Możliwość wyżywienia * Atrakcyjna okolica

Odwiedź w okolicy: Kudowa-Zdrój
Kudowa Zdrój to malowniczo położona miejscowość, zlokalizowana w Kotlinie Kłodzkiej, bardzo blisko granicy Czeskiej. Do tej miejscowości uzdrowiskowej bardzo chętnie przebywają turyści nie tylko w celach leczniczych, ale również dlatego, że miejsce to jest atrakcyjne pod względem turystycznym. Kudowę Zdrój powinien odwiedzić każdy, kto ceni sobie obcowanie z przyrodą i aktywny wypoczynek, bowiem w tym rejonie turyści mają do swojej dyspozycji wiele szlaków, zarówno trekkingowych, jak i rowerowych.

Atrakcje w Kudowie Zdrój

Co warto zobaczyć, planując wakacje w tej miejscowości? Jednym z miejsc wartych odwiedzenia zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, jest Muzeum Zabawek Bajka. Znajdziemy tutaj zabawki pochodzące z dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Znajdziemy tutaj zabawki pochodzące z XIX i XX wieku. To nie tylko ręcznie robione lalki, ale również klocki, różne miniatury czy pozytywki, pochodzące z całego świata.

Jeśli interesują nas, warto odwiedzić Kaplicę Czaszek. Jest to grobowiec, w którym spoczywają ofiary wojen Śląskich oraz osoby zmarłe na choroby zakaźne. Miejsce jest dość nietypowe, gdyż w jego wnętrzu znajduje się wiele czaszek i kości. Zabytek ten pochodzi z 1776 r. Będąc w Kudowie warto wybrać się do Skansenu, który pełni funkcje Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego. Wnętrze Skansenu świetnie oddaje klimat ubiegłych lat. Niedaleko skansenu możemy zobaczyć pasiekę i miejsce, w którym wypiekany jest chleb. To jedno z miejsc, w którym każdy z nas może poczuć się swojsko, jak na wakacjach u babci.

Dla fanów aktywnego wypoczynku polecamy wybrać się na Szczeliniec Wielki. Jest to największe wzniesienie ma terenie Gór Stołowych. Dotarcie na szczyt zajmuje około 40 minut, a dostaniemy się tam za pomocą szlaku, który został zbudowany w XVIII w, a stworzony został z aż 680 stopni zrobionych z kamieni. W Szczelińcu Wielkim zobaczyć możemy wąwóz, nazywany Piekiełkiem, a także Małpoluda, czyli skały, które do złudzenia przypominają małpę. Szczeliniec Wielki to świetnie miejsce dla osób lubiących połączenie wspinaczki, trekkingu z pięknymi widoki i niezwykłą przyrodą. Możemy tu zobaczyć na prawdę zapierające dech w piersiach krajobrazy. 

Noclegi - gdzie się zatrzymać?

Jeśli chodzi o noclegi, w tej miejscowości mamy dość duży wybór. Na bazę noclegową składają się nie tylko prywatne pensjonaty, ale również apartamenty czy nawet hotele. Oczywiście, z racji tego, że jest to miejscowość uzdrowiskowa, możemy również zatrzymać się w jednym z kilku sanatoriów dostępnych w okolicy. 

Rodzinne wczasy w górach

Zapraszamy na wczasy w góry! Oferujemy wypoczynek przez cały rok. Warto przyjechać do nas na majówkę, wakacje, urlop czy po prostu na długi weekend, by z rodziną lub parą spędzić miło czas w pięknych okolicznościach przyrody.

Noclegi w górach:

- noclegi z wyżywieniem
- oferta całoroczna
- Bon Turystyczny akceptowany
- wiele atrakcji w okolicy

Zapraszamy 


pokojeladek.pl - przytulne pokoje w górach. Zapraszamy przez cały rok!